Seramik Atölyesi - Torna Workshopu

Seramik Atölyelerinde Sizleri Neler Bekliyor?

Seramik Atölyesinde Sizleri Neler Bekliyor?

Atölyelik olarak sizlere seramik nedir?, seramik atölyeleri ve Atölyelik?, seramik yapmak kolay mıdır? gibi çeşitli sorulara cevaplar sunduk iyi okumalar dileriz. 

Geçmişi eskilere dayanan seramik sanatı günümüzde de sanat tutkunlarının vazgeçilmezi niteliğinde. Kendiniz için her zamankinden farklı bir şeyler yapmak istiyor, stresten uzaklaşmak, hayallerinizi sanatla şekillendirmek istiyorsanız seramik sizin için doğru adres. Eliniz çamura değdiği andan itibaren yaratıcılığınızın farklı bir boyutuyla tanışacak böylelikle yaratıcılığınızı keşfederek kendiniz ve çevrenizle daha iyi bağlantı kurmuş olacaksınız.

Seramik atölyelerinde seramiğe dair en temel şeyleri öğrenmekle başlayacak, seramiğin ve seramiğin doğal malzemesi olan çamurun özelliklerini öğrenecek, seramik çamuruna şekil vermek için kullanılan tüm malzeme ve ekipmanlarını tanıyacak, malzemelerin seramik çamurunu şekillendirirken nasıl kullanılması gerektiğini, çamurun çeşitlerini, hangi tür çamurun hangi form yapımı için uygun olduğunu, çamur şekillendirmede kullanılan tüm tekniklerin uygulamasını, sırlamanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Atölyelik ve seramik atölyeleri

Atölyelik ile seramik atölyelerinde sizleri alanında en yetkin eğitmenler bekliyor olacak. Eğitmenlerimiz yaratım sürecinize büyük özveriyle eşlik edecek, sizlerin ihtiyacı olan her noktada hemen yanınızda olacak. Seramik atölyelerimize katılmak için hiç bir tecrübeye ihtiyacınız yoktur, herkes kolaylıkla eğitmenlerimiz eşliğinde seramik yapabilir.

Biz ise Atölyelik olarak atölyemize katılmaya karar verdiğiniz andan itibaren sizin için bu süreci en hızlı ve en kolay hale getiriyor ve ekibimizle desteğe ihtiyacınız olan anlarda sizi yalnız bırakmıyoruz.

Seramik atölyelerimizde hem teknikleri bir arada kullanmayı öğrenecek, hem de gün sonunda elinizde kendi yaptığınız ürüne sahip olacaksınız. Çamurun ellerinizde hayat bulmasıyla beraber daha öncesinde deneyimlediklerinizden farklı bir hazla tanışacak, ve tıpkı diğer katılımcılarımız gibi siz de kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bunların yanı sıra atölyemiz süresince beyniniz rutin stres ve endişelerden arınacak, gün içinde zihninizi meşgul eden düşünceleri sizden uzaklaştıracak.

Seramik Atölyesi - Torna Workshopu

Seramiğin sağlığa faydaları

Klinik depresyon hastaları üzerinde yapılan bir araştırma, seramik ve çamur sanat terapisinin (CAT- Clay Art Theraphy) bireylerin duygu durumunu ve karar alma becerilerini iyileştirdiği ve onları motive ettiğini, 45 dakikalık bir seramik dersinin bireylerde stres hormonu kortizolu azalttığını buldular.

Seramik atölyelerimiz tüm yaş grupları için uygundur ve çamurdan bir şey yaratım sürecinin doğrusu ya da yanlışı yoktur. Bugüne dek hiç fark etmediğiniz bir yönünüzü ortaya çıkarmak, atölyemizde geçirdiğiniz vaktin her saniyesinden keyif almak, yeni bir hobi edinmek isterseniz seramik atölyelerimiz sizlerle buluşmayı bekliyor.

Atölyelik ile seramik atölyelerini keşfetmek için hemen tıklayın!

Önceki Yazı

İnceleme Yap

beyaz atölyelik text@4x
© 2022 Atölyelik. Tüm Haklar Saklıdır.