Atölyelik ve Atölyeler

Atölyelik ve atölyeler arasındaki bağı anlatacağımız bu yazımıza Atölyelik’ten kısaca bahsederek başlayalım. Atölyelik, sanat alanındaki atölyeleri bir platform altında toplayarak, sanat severlerle buluşturan bir web platformudur. Bunun yanında sanat alanında yapacakları geliştirmeler ve düzenlemeler ile sektörün potansiyeline ulaştırmayı ve bu konuda öncü olmayı hedefliyorlar.

Peki Atölyelik atölyelere ve workshop düzenleyenlere ne gibi avantajlar sunuyor? Atölyelik ekibi sundukları pazaryeri projesi ile sanat severlere kolayca ulaşabilecekleri birbirinden çeşitli heykel, seramik, karakalem gibi sanat atölyelerini bir araya getirerek kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmayı planlıyorlar. Dijitalleşme döneminde bir adım geride kalan atölyeleri bu pazaryeri sayesinde bu dijital dünyaya uyum sağlama konusunda destek oluyorlar.

Online Ödeme İmkânı ve Cepte Sanal Pos İmkânı

Bu zamanda atölyeler ödemelerini nakit olarak elden almaktalar, kart ile ödeme yapmak isteyen müşterilerine ise havale veya EFT gibi müşterinin sıcak bakmadığı çözüm önerileri sunuluyor. Bu duruma atölyeler Atölyelik sayesinde çeşitli çözüm sunabiliyorlar. Atölyelik’in bu duruma ilk çözümü, web sitesinden online ödeme imkânı. Bir sanat sever seramik atölyesine gitmek istediğinde Atölyelik.com’a girerek seçtiği atölyeye online olarak ödeme yaparak gidebiliyor. Bu şekilde atölye katılımcısı kolayca ve uğraşmadan hızlıca ödeme yapabiliyor. İkinci çözüm ise, atölyelere sunulan cepte sanal pos ile müşterilerinden hızlıca QR kod veya link ile ödeme alabilmelerini sağlanıyor.

Torna Atölyesi Mono Seramik

Müşteri ve Atölye İletişim Kolaylığı

Bir workshop katılımcısı gideceği atölyeyi seçmeden önce birden fazla telefon görüşmesi ve birçok atölyeyi farklı farklı sitelerden incelemek zorunda kalıyor. Bu süreçte atölyelerle telefon ile iletişime geçmek ve birçok sorularını tekrar tekrar sormak istiyorlar. Atölyelerin karşılaştığı bu yoğun telefon görüşmeleri ve iletişim sorunları içeren bu yoğunluğu Atölyelik çok güzel bir çözüm getiriyor. Atölye müşterilerinin aklına gelebilecek her türlü soru ve bilgiyi workshop sayfasında kullanıcılarına sunarak bu yoğun telefon görüşmelerini azaltmayı amaçlıyor.

İptal ve Vazgeçme Durumları

Atölye katılımcıları, bir workshopta rezervasyon yaptırdıktan sonra para ödemedikleri için rahatlıkla iptal ve vazgeçme durumlarında oluyor. Bu durum atölyeler tarafından oldukça mağduriyet içeren bir durum. Atölyelerin yaptıkları hazırlıklar ve düzenlemeler bu iptal durumu sonucunda boşa yapılmış oluyor. Atölyelik sayesinde katılımcılar ödemelerini önceden ödedikleri için atölyelerin böyle bir durumda mağduriyet yaşamıyorlar.

Büyüyen Sektör ve Dijitalleşme

Yapacağı reklam ve PR çalışmaları sayesinde Atölyelik, atölye sektörünü potansiyel büyüklüğüne ulaştırmak, daha fazla insanı atölyelerle tanıştırmak için çalışmalarda bulunuyor. Aynı zamanda atölyeleri dijital alandaki görünürlüklerini arttırarak onların daha fazla insan tarafından fark edilmelerini ve hak ettikleri değeri elde etmelerini hedefliyor.

Sonuç olarak, Atölyelik, seramik, heykel, ebru gibi çeşitli sanatsal ve hobi atölyelerini bir araya getirerek hem atölyelerin birçok problemini ortadan kaldırıyor, hem de workshop katılımcılarına keyifli bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyor. Kısaca Atölyelik atölyelerle buluşmanın en kolay yolu!

Atölyelere göz atmak için tıklayın.